Uciążliwe skurcze łydek podczas pływania – magnez na ratunek

Źródła magnezu

Na pewno większość z was może pochwalić się jakże „przyjemnym ” doświadczeniem, jakim jest skurcz mięśni podczas pływania. Dotyczą one zazwyczaj mięśni łydek, rzadziej mięśni pośladków, ud czy kończyn górnych. O ile złapiemy skurcz podczas treningu, bądź zabawy na basenie w ukryciu zaciskamy zęby, czekając aż ból przeminie, o tyle trwający kilka, kilkanaście minut skurcz, który dorwie nas na otwartych wodach jeziora lub morza, staje się niebezpieczny, gdyż całkowita niemożność pływania grozi utonięciem.

Wśród winowajców najczęściej wymienia się niedobory magnezu, a co za tym idzie złą dietę i w ogóle niezdrowy styl życia. Czytaj dalej

Woda dla mamy

Woda dla mamy

W ostatnim czasie po raz kolejny zostałam mamą, tym razem żarłocznej Tosi (ależ ona ma apetyt ). Pakując torbę z rzeczami niezbędnymi w czasie pobytu w szpitalu nie mogłam zapomnieć o wodzie do picia – dużych ilościach wody.

Ile wody pić?Lampka wody_m

Rzeczywiście pragnienie po porodzie jest bardzo duże. Spowodowane jest to produkcją pokarmu, która naturalnie podnosi dzienne zapotrzebowanie na płyny. Na pytanie ile płynów powinna przyjmować zarówno kobieta w ciąży jak i kobieta karmiąca, odpowiedz brzmi około 3 litry, jednak najlepiej aby kierowała się własnym pragnieniem. Wodę powinna mieć zawsze pod ręką, aby na bieżąco uzupełniać poziom płynów. Brzmi banalnie, ale rzeczywiście tak jest

Co to jest woda mineralna?

Na rynku dostępne są obecnie dziesiątki wód mineralnych. Różnią się składem (ogólna zawartość minerałów), ceną, a nawet smakiem (wody smakowe). A może po prostu pić zbierającą ostatnio coraz więcej pochlebnych opinii poczciwą „kranówkę ” – o wodzie z kranu innym razem.

Czytaj dalej